preview

A fost stabilit programul turului 3 al Cupei României. FC U Craiova vs Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Marţi, 27 august 2019, şi miercuri, 28 august 2019, cu începere de la ora 17:30, vor avea loc meciurile celui de-al treilea tur al fazei naţionale a Cupei României.

În această etapă au intrat în competiţie cele 30 de câştigătoare ale fazei a doua, 13 echipe care au evoluat în ediţia precedentă a competiţiei Liga 3, 11 echipe din actuala ediţie a competiţiei Liga 2 Casa Pariurilor, urmând a se disputa un total de 27 de meciuri, într-o singură manşă, eliminatorie.

 

FC U Craiova 1948 va întâlni trupă ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu echipa din Liga 2 fostă Energeticianul.

Din Oltenia în această fază a competiției vor mai evolua ACS Flacăra Horezu care va juca impotriva divizionarei de ligă secundă CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu și

ACSO Filiaşi împotriva echipei desemnate caștigatoare prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din etapa trecuta din întalnirea ACS Vediţa Coloneşti M.S. vs CS Real Bradu

 

Programul complet al Turului 3 Cupa României

  • CS Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea
  • ACS Foresta Suceava/ASMS ACS Sănătatea Darabani – CSM Bucovina Rădăuţi*
  • AS Unirea Mirceşti – CS Aerostar Bacău
  • ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
  • CSM Focşani 2007 – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi
  • ACS KSE Târgu Secuiesc – ACS Olimpic Cetate Râşnov
  • AFC Metalul Buzău/AS Avântul Zărneşti – SCM Gloria Buzău*
  • CS Făurei – ACS Dacia Unirea Brăila
  • CS Victoria Cumpăna – Farul Constanţa 1920
  • CSM Flacăra Moreni – AFC Progresul 1944 Spartac
  • CSA Steaua Bucureşti – CS Baloteşti
  • SC Popeşti-Leordeni – CS Afumaţi
  • CS Tunari – AFC Unirea 04 Slobozia
  • Fotbal Club Rapid – ASC Daco-Getica Bucureşti
  • CSM Alexandria – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele
  • CS Inter Petrila – CSM Reşiţa
  • AFC Voinţa Lupac – AFC Ripensia Timişoara
  • CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – ACS Poli Timişoara
  • CS Şoimii Lipova – AFC UTA Arad
  • CS Crişul Chişineu-Criş – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei
  • CS Măgura Cisnădie – ACS Industria Galda
  • CSC Sânmartin – CS Luceafărul Oradea
  • FC Unirea Dej – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca
  • CS Unirea Ungheni 2018 – CSM Avântul Reghin

Conform articolului 30, punctul 9 din ROAF, în caz de egalitate după 90 de minute de joc, se vor disputa prelungiri și, dacă egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare.

Rate this item
(0 votes)
Login to post comments

preview

preview

 preview

 

Meniul Zilei in Craiova

Cumpară Brichete din Resturi Vegetale - Combustibil Solid

Gaseste-ne pe facebook

Analitycs

 

Cauta in site

Esti aici !

You are here:Fotbal»A fost stabilit programul turului 3 al Cupei României. FC U Craiova vs Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Cauta categorie