preview

Live Text | FC U Craiova 1948 vs Gilortul Tg. Cărbunești

Final de partidă. Scor 2 - 1.

Min 89: Intră Gugu în locul lui Codoban.

Min 87: Minute bune în care Craiova pastrează mingea si pasează frumos. Gestionează bime sfârșitul de partidă

Min 74: Recital al Peluzei Sud care au încurajat incontinuu echipa.

Min 72: GOOOOOL Craiova. Avram introduce mingea in poarta dupa un corner de pe partea dreaptă executat de Codoban.

Min 68: A intrat Rogoveanu.

Min 64 : Iese din teren Tudor si intră Stan.

Min 57 1 – 1 . Gilortul egalează la o fază la care apărarea Craiovei a tratat neglijent atacul oaspeților.

Min 54 GOOOOOL Craiova, Trabalka deschide scorul.

A îmceput repriza a doua. Nici o modificare in formația FC U Craiova.

Pauză 0 – 0.

Min 42: Lovitură liberă de la marginea careului în pozișie centrală. Codoban execută pe poartă, dar mingea este respinsă.

Min 39 Lovitură liberă din colțul drept al careului advers executată de Codoban, dar lovitura de cap a lui Trabalka trece peste poarta oaspeților.

Min 32: Sut puternic a lui Tănase de la 30m, respins in extremis in corner de portarul gorjenilor.

Min 29: Bara a oaspeților.

Min 20: 0 – 0 De minute bune Craiova este cantonată în jumatatea adversă dar fără a avea ocazii de poartă.

Min 14: Ratare Vlad Pop din marginea careului. dupa o centrare a lui Negru de pe partea dreapta

Min 10: 0 – 0 până în acest moment a fost un joc de tatonare fără faze importante de poartă.