Poli Iași, în semifinale cu un gol marcat in minutul 90+2 (3-2 vs CSU Craiova)

Poli Iași a profitat din plin de erorile din defensiva celor de la CSU Craiova, s-a impus cu 3-2, și s-a calificat în semifinalele Cupei României.

Breeveld a deschis scorul în minutul 13, după ce a executat un lob superb de la marginea careului (Horșia a trimis o pasă pe apărarea visătoare a oltenilor). În minutul 42, Horșia a dublat avantajul gazdelor cu o foarfecă laterală (acesta se afla singur în mijlocul careului oltenilor).

Dan Nistor si-a readus echipa in meci după ce a reușit o dublă: a transformat un penalti în minutul 55 și a profitat de o eroare a portarului Denis Rusu, care nu a reușit să rețină un șut de la distanță în minutul 90.

Echipa lui Mircea Rednic a dat lovitura în minutul 90+2, când Breeveld a reușit dubla cu o lovitură de cap. Centrarea decisivă i-a aparținut lui Passaglia.