preview

Poftă mare de gol pentru olteni în primul amical al verii. FC U Craiova vs CSM Resita 5 - 2 Sursa foto editie.ro

FC U Craiova a disputat primul amical al verii, în acestă după-amiaza pe Municipalul din Severin în compania viitoarei colege de serie, CSM Resita. Încă din debutul jocului, antrenorul Eugen Trica, a trimis în teren noutatiile din lotul echipei.
Echipa de start:
Popa Robert – Git, Gugu, Olberkis Sigitas, Huyghebaert – Cristea, Pop – Cristiu, Stoenac, Raducanu – Campagno Andrea
Aratand o pofta mare de joc și dorind să-și impresioneze antrenorul, oltenii au fost dezlănțuiți în prima repriza și la pauza conduceau cu 4 – 0 prin golurile marcate de Campagno 16’, Stoenac 20’, Raducanu 28’, Pop 38’.

La pauză s-au efectuat următoarele modificări: Compagno - Ciolacu ; Sigitas - Avram ; Stoenac - Rogoveanu ; Cristea - Zanfir ; Popa – Enache, iar pe parcursul reprizei a doua au mai intrat în teren: Zimța în locul lui Răducanu - ; Blidar în locul  Pop  și Boția în locul lui Criștiu.

Craiova a mai inscris o data pe parcursul reprizei secunde prin Botia 61’ iar scorul final a fost 5 – 2.