Am trecut cu bine și al treilea hop. FC U Craiova vs Dunărea Călăraşi 2 - 1

Chiar dacă era un derby al etapei, asta prin poziția în clasament al celor 2 combatante, partida din etapa a treia impotriva celor de la Dunărea Călăraşi a fost aruncată în anonimat prin "bunăvoința" deținătorului de drepturi tv  (DigiSport), aceștia alegând să transmită alte jocuri dar cu audiențe mult mai mici.
Probabil teama de ascensiune a echipei de ligă secundă în preferințele suporterilor olteni, în dauna echipei de primă ligă, a determinat decizia conducătorilor DigiSport să refuze televizarea jocului de la Severin.
Despre joc nu avem prea multe de spus, dacă nu am văzut, nu putem comenta.
Cu siguranță a fost un joc echilibrat și aprig disputat dar cu un destin dramatic.
Craiova se impune cu un gol marcat în minutele de prelungire,  90+4', de Bălan, acest fiind la prima reușită în liga doua.
 Au marcat: Cristea 34, Bălan 90+4 / Fotescu 78

Cu această victorie FC U Craiova urcă, provizoriu, pe locul 2 în clasament și așteaptă rezultatele din partidele următoare.