preview

Viitorul lui Hagi este campioana Ligii 1!

Viitorul lui Hagi este campioana Ligii 1! sursa foto: csuc.ro

Formatia FC Viitorul a invins CFR Cluj, scor 1-0, in ultima etapa a play-off-ului Ligii I si, conform LPF, care sustine ca, la egalitate de puncte, departajarea se face la rezultatele directe din play-off, este noua campioana a Romaniei.

• FCSB a incheiat editia 2016/2017 a Ligii I cu o victorie, scor 3-0 cu CSU Craiova, dar termina campionatul pe locul 2

Formatia FCSB a invins, sambata, pe Arena Nationala, cu scorul de 3-0 (3-0), echipa CS Universitatea Craiova, in ultima etapa a play-off-ului Ligii I, si a incheiat campionatul pe locul doi.

Golurile au fost marcate de Alibec '18, '42 si Jakolis '44.

1-0: Alibec a inscris din opt metri, trimitand in poarta mingea respinsa de Calancea la un sut al lui De Amorim.

2-0: Acelasi Alibec a inscris din 11 metri, dupa o pasa de la Pintilii.

3-0: Jakolis a marcat cu un sut din afara careului.

FCSB: Nita - Enache, Balasa, Moke, Momcilovici - Boldrin, Pintilii (Achim '69) - Jakolis, Tanase, De Amorim (Ov. Popescu '52) - Alibec (Gnohere '75). Antrenor: Laurentiu Reghecampf

CSU Craiova: Calancea - Dimitrov, Kelic, Barthe (Jazvici '12, Burlacu '72), Briceag - Mateiu, Screciu, Zlatinski - Baluta, A. Ivan, Bancu (Gustavo '82). Antrenor: Gheorghe Multescu

Cartonase galbene: Jakolis '48, Balasa '61, Ov. Popescu '77 / Bancu '23, Dimitrov '39, Jazvici '59

Arbitri: Horatiu Fesnic - Ovidiu Artene, Vladimir Urzica - Marcel Birsan

Observatori: Dan Victor Berbecaru, Ion Craiu

Echipa FCSB a fost condusa de pe banca de antrenorul secund Anton Petrea, tehnicianul Laurentiu Reghecampf fiind suspendat. Reghecampf a urmarit partida in picioare de la o gura de acces in tribuna 0, alaturi de el fiind in repriza secunda si Mihai Stoica.

Dupa ce a fost inlocuit, in minutul 75, Denis Alibec s-a dus la peluza ca sa ii salute pe fani. El s-a urcat pe gardul care desparte peluza de teren si a trecut alaturi de suporteri pentru cateva minute, la un moment dat luand si portavocea unui fan.

La meci au asistat aproximativ 27.000 de spectatori.