Croatul Dominik Glavina, intareste atacul Craiovei

Clubul Universitatea Craiova anun?? faptul c? l-a transferat pe atacantul croat Dominik Glavina, urmând ca acesta s? îmbrace tricoul alb-albastru pentru cel pu?in patru luni, cu op?iune de prelungire a contractului pe trei ani. 

N?scut pe data de 6 decembrie 1992 în localitatea croat? Cakovec, noul vârf al echipei noastre a mai fost utilizat în trecut ?i ca mijloca? ofensiv sau extrem?. Înalt de 1,82 m., Dominik ?i-a început cariera de fotbalist profesionist la NK Varazdin (45 de meciuri, 10 goluri ?i dou? pase decisive), apoi s-a dus la Beitar Jerusalem (26 de meciuri, 3 goluri), Slaven Belupo (36 de meciuri, 7 goluri ?i 3 pase decisive), NK Inter Zapresic (39 de meciuri, 3 goluri ?i 5 pase decisive), iar în final la NK Rudar Velenje (39 de meciuri, 17 goluri). Nu este primul contact pe care noul vârf al echipei noastre îl are cu România. Aflat în echipa celor de la Varazdin, a jucat în anul 2011 în „dubla” din UEFA Europa League contra celor de la Dinamo Bucure?ti.

De asemenea, atacantul central are ?i 11 selec?ii în cadrul Na?ionalelor de tineret ale Croa?iei ?i un gol marcat pentru echipa Under-19 a ??rii sale.

Rate this item
(0 votes)
Login to post comments

Meniul Zilei in Craiova

Comanda ... pizza, salata, paste, sandwichuri la domiciliu

Evenimente in Craiova

Cumpară Brichete din Resturi Vegetale - Combustibil Solid

Gaseste-ne pe facebook

Analitycs

 

Cauta in site

Esti aici !

You are here:Fotbal»Croatul Dominik Glavina, intareste atacul Craiovei

Cauta categorie