Din rau in si mai rau | U Craiova CS vs Concordia 0 - 1

Formaţia CS U Craiova a fost învinsă, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa Concordia Chiajna, în ultimul meci al etapei a cincea a Ligii I. Craiovenii au jucat în inferioritate numerică încă din minutul 18.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Nicolas Gorobsov, cu un şut la colţul lung de la 25 de metri.

Din minutul 18, CS Universitatea Craiova a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Donkor în urma unui fault asupra lui Marc.

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli - Isaac Donkor, Florin Gardoş (Kelici '72), Tiago Ferreira - Ivan Martic, Alex Mateiu (Jovan Markovici '82), Matteo Fedele, Nicuşor Bancu - Andrei Burlacu (Raoul Baicu '60), Alexandru Cicâldău, Alexandru Mitriţă. Antrenor: Devis Mangia

Concordia Chiajna: Caparco - Matei, Albu, Marc, Lucian Panait - Prepeliţă, Gorobsov (Bărboianu '90+2), Nivaldo (Ivanovici '46) - Grădinaru, Batin, Guessan (Bawab '60). Antrenor: Ionuţ Badea

Cartonaşe galbene: Mitriţă '23, Mateiu '53, Bancu '60 / Guessan '21, Grădinaru '33, Batin '35, Matei '67, Gorobsov '81

Cartonaş roşu: Donkor '18

Meciul a fost arbitrat de Ionuţ Coza, ajutat de asistenţii Ovidiu Artene şi Bogdan Gheorghe.

Rezervă a fost Horia Mladinovici, iar observatori Eduard Dumitrescu şi Marian Ivan.