Din rau in si mai rau | U Craiova CS vs Concordia 0 - 1

Forma?ia CS U Craiova a fost învins?, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa Concordia Chiajna, în ultimul meci al etapei a cincea a Ligii I. Craiovenii au jucat în inferioritate numeric? înc? din minutul 18.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Nicolas Gorobsov, cu un ?ut la col?ul lung de la 25 de metri.

Din minutul 18, CS Universitatea Craiova a evoluat cu un juc?tor mai pu?in, dup? eliminarea lui Donkor în urma unui fault asupra lui Marc.

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli - Isaac Donkor, Florin Gardo? (Kelici '72), Tiago Ferreira - Ivan Martic, Alex Mateiu (Jovan Markovici '82), Matteo Fedele, Nicu?or Bancu - Andrei Burlacu (Raoul Baicu '60), Alexandru Cicâld?u, Alexandru Mitri??. Antrenor: Devis Mangia

Concordia Chiajna: Caparco - Matei, Albu, Marc, Lucian Panait - Prepeli??, Gorobsov (B?rboianu '90+2), Nivaldo (Ivanovici '46) - Gr?dinaru, Batin, Guessan (Bawab '60). Antrenor: Ionu? Badea

Cartona?e galbene: Mitri?? '23, Mateiu '53, Bancu '60 / Guessan '21, Gr?dinaru '33, Batin '35, Matei '67, Gorobsov '81

Cartona? ro?u: Donkor '18

Meciul a fost arbitrat de Ionu? Coza, ajutat de asisten?ii Ovidiu Artene ?i Bogdan Gheorghe.

Rezerv? a fost Horia Mladinovici, iar observatori Eduard Dumitrescu ?i Marian Ivan.