Start lansat spre Liga 2-a pentru FC U Craiova 1948

FC U Craiova, a debutat cu dreptul in cursa sper Liga 2, invingand cu 3 - 0 pe Atletic Bradu.

A fost un meci care a inceput destul de greu pentru Craiova, caldura si emotile debutului punandu-si amprenta asypra jocului gazdelor. Pe langa toate acestea si pregatirea foarte dura in aceasta vara au facut ca exprimarea in teren sa fie una greoaie.

A fost o prima repriza mai mult anosta, in care totusi Craiova a fost la carma jocului, dar atacurile au fost sterile, ocazile de poarta fiind foarte putine.

Partea a doua aduce de la cabine o alta Craiova, repriza incepe cu un adevarat forcing al oltenilor si in numai 10 minute de la debutul reprizei, scorul devine 2 – 0 si linistea a venit in tabara Craiovei. Au marcat Kovari 51’, si Raicea 55’

In minutul 75 a marcat si Mihai Dina dupa o centrare a lui Lupu, iar la 3 – 0 partida era terminata..

Au jucat: Mogoseanu, Dananae, Fina E, Ciuca, Negru, Zimta, Carstea. Kovari, Claudiu Stefan, Raicea

Balan

Au mai jucat: Adrian Vaduva, Mihai Dina, Sabin Lupu, Cosmin Calu

>>> Vezi toate rezultatele si prima etapa a seriei a 3-a si clasamantul actualizat. <<<