CSU Craiova, victorie

Forma?ia CSU Craiova s-a impus, joi sear?, în deplasarea de la Chiajna, scor 3-1 cu Concordia. Partida a fost ultima din cadrul etapei a 18-a. CSU Craiova r?mâne pe locul patru, la ?apte puncte distan?? de liderul CFR Cluj, în timp ce Concordia r?mâne pe penultimul loc al clasamentului (cu 17 puncte).

Oaspe?ii au deschis scorul prin Koljic din penalti în minutul 24, Ropotan a egalat pentru Chiajna dup? doar trei minute cu o lovitur? de cap, îns? B?rbu? (32) ?i Cicâld?u (39) aveau s? stabileasc? scorul final al partidei.

Au evoluat:

Concordia Chiajna: Caparco - Albu, Leca, Marc, Fota (Deaconu '36) - Ropotan - Gr?dinaru (Batin '66), Gorobsov, Prepeli??, M?z?rache (Nivaldo '38) - Guessan. Antrenor: Dorinel Munteanu

CSU Craiova: Pigliacelli - Martic, Ferreira, Kelic, Bancu - Mateiu, Fedele - B?rbu? (Meza '79), Cicâld?u, Mih?il? (Rocha '68) - Koljic (Bic '89). Antrenor: Devis Mangia