România vs Slovenia 31-28 | Victorie meritată

Echipa nationala de handbal feminin a Romaniei a bifat a doua victorie la Campionatul Mondial din Germania, scor 31-28 impotriva Sloveniei. Dupa ce a surprins in prima etapa cu victoria contra Frantei, Slovenia a inceput curajos si partida cu jucatoarele pregatite de Ambros Martin, conducand chiar si la cinci goluri diferenta (11-6 si 12-7). Ana Gros a fost inamicul principal al tricolorelor, reusind sa marcheze din toate pozitiile. Romania a revenit pe finalul primei reprize, iar la pauza scorul a fost egal, 14-14. Romancele au gestionat cu luciditate actul secund, iar Slovenia a fost nevoita sa alerge tot timpul dupa egalare.

Neagu a fost cea mai buna marcatoare a partidei, cu 11 goluri. Din tabara slovena s-au remarcat Ana Gros (10 goluri) si ...

Citeste tot articolul pe Jurnal de Sport (www.jurnaldesport.ro): România vs Slovenia 31-28 | Victorie meritată